نشریه فیلترینگ

بنام خدا

امروز با پیام های انبوهی از مدیران چتروم ها و اپلیکیشن های چتی روبه رو شدیم

99درصد پیام ها در مورد انسداد(تارنما-فیلترینگ)بود. در ادامه در این مورد خواهیم پرداخت.

ما باشماره دفاتر فیلترینگ و تارنما تماس حاصل نمودیم و طی اظهارات اداره هیچ وب سرویس ارتباطاتی بدون خطا مورد انسداد قرار نمیگیرد.این در حالی بود که صد ها وب سرویس های ارتباطاتی با اینکه آمده فروش بودند و هنوز حتی یک دانه کاربر هم در آنها رفت و آمد نداشته فیلتر شده.در غیر این صورت قانون محتوای مجرمانه توسط این اداره بین المللی زیر پا گذاشته شده.

دلایلی که باز ذاکر شده بودند لاگین بود.که به گفته آنها اطلاعات کاربران یکی از مهمترین عاملین فیلتر است.ولی با توجه به اینکه ما هیچگاه نخوادآگاه کاربران را دعوت به استفاده نکردیم و تمامی نصب و تصویب های مجوزی(مجاز کردن برنامه استفاده از(…)) توسط کاربر مورد تایید قرار میگرید.همچنین سابقه دیتابیس ما نشان دهنده اعمال هر سرویس است.با توجه به اینکه امکان حذف پایگاه داده وجود دارد.میتوانیم history domain را ناظر اعمال بدانیم.

به گفته مدیریت ستاد هر مدیریتی که مرتکب به خطا شود. سرویس دامین مورد انسداد قرار میگرید.

ولی این عمر آیا در مقابل سرویس که تازه ساخته شده و هنوز کاربری در آن وجود ندارد حاکمیت دارد.

این مثال دقیقا مانند این است که با وسایل آشپزخانه مواد منفجره درست کنیم به همین دلیل از ساخت آشپزخانه در خانه توسط بنیانگذاران منع شویم.

درچه که برنامه نویسان ما تلاش های زیادی جهت رفاه حال مردم کردند ولی متاسفانه با وجود موانع اساسی پیشرفتی صورت نمیگرید و اگر صورت گیرد ناچیز و کوچک است.و توجه کاربر را به خود جلب نمیکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *